مزایا و فواید نوشتن

دسته‌بندی: مقالات
تاریخ: 11 آذر 1399
بازدید: 58
Benefits-of-Writing-Neveshtarland

نوشتن و یادداشت برداری یکی ار موارد جدانشدنی از فعالیت های روزمره ماست که جد از یادداشت – تمرین – یادگیری و …. یکی از زیباترین سرگرمی هاست . در واقع نوشتن یک زبان گفتاری است که با استفاده از آن میتوانیم بین یگدیگر – دنیای واقعی و دنیای افکارمان ارتباط برقرار کنیم . و آنچه را در ذهن خود نگه میداریم با به ان فکر میکنیم با نوشتن بر روی کاغذ در واقع انها را زنده میکنیم به هدف هایمان نزدیکتر میشویم و  با دیدن و دوباره نوشتن بخودمان بادآوری میکنیم که باید همیشه همانند شعار سایت نوشتارلند : همیشه به دنبال رویاهایت باش همیشه بدنبال رویاهایمان و خواسته هایمان باشیم به آن چنگ بزنیم . امروز در بخش مقالات سایت نوشتاراند به مزایا و فواید نوشتن میپردازیم با آنها آشنا میشویم.

مزایا و فواید نوشتن

 

 تاریخچه نوشتن-نوشتارلند

 

همانطور که قبلا گفتیم نوشتن یک زبان گفتاری lست که انسان های اولیه و اجداد ما در حدود 30 هزار سال پیش آنرا کشف کردند .در واقع همان نقاشی هایی را که در فیلم ها و کتاب های داستان میدیدیم که بر روی دیوار غارها کشیده اند . در واقع این نقاش ها به دوران کرو ماگنون (Cro-Magnon Man) برمیگردد . که در واقع فعالیت های روزمره خود مانند شکار – افراد جدید قبیله – اتفاق های مهم و … را به تصویر میکشیدند .تا آنجا که بسیاری از قبایل در آن زمان نوشتن و نقاشی های مخصوص به خود را داشتند . با مرور زمان انسان ها به فکر ایجاد خطوط نوشتاری برای ارتیاط با یکدیگر کردند .

حدود 30 هزار سال پیش انسان در غارهای لاسکو نخستین تصاویر را بروی دیوار رسم کرد

اولین روش های نوشتاری برای ارتباط توسط توسط یونانی ها مورد استفاده قرار می گرفته که در آن زمان به آن فونسیا (Phoenicia) گفته می شد. که بعد ها توسط رومی ها – سومری ها که بیشتر از نوشتن برای امور تجاری استفاده میکردند. سپس به اروپا و خاورمیانه گسترش یافت و کم کم اشکال جای خود را به کلمات دادند بعدها ادبیات – نویسندگان بزرگ به دنیا معرفی شدند .  مانند اولین نویسنده  خانم انهدونا (Enheduanna) دختر سارگون آکاد در سال های ۲۲۸۵ تا ۲۲۵۰ پیش از میلاد در بین النهرین زندگی می کرده و اولین ترانه های خود را به الهه اینانا (Inanna) که در باره پادشاه انمرکار از اوروک و پسر او به نام لوگالباندا بوده نوشته و با نام خود امضا کرده است. حال در ادامه به مزایا و فواید نوشتن میپردازیم.

مزایا و فواید نوشتن-انهدونا-

نوشتن قدرت هوش را بالا میبرد

نوشتن در واقع یکی از عوال مهم برای تقویت و افزایش هوش انسان هاست . بطوری که با نوشتن به پردازش اطلاعات اطلاعات کمک میکنیم تا با با تفکر مغز بهترین کلمات را مطالب مورد نظر خود پیدا کنیم در واقع با این عمل زمینه‌ی ارتباط دادن کلمات و موضوعی که بر روی آن  تفکر میکنیم برای نوشتن فراهم میکنیم . در واقع این جستجو و استفاده از کلمات و نوشته های خاص هوش مارا ناخداگاه بالا میبرد . علاوه بر این، نیم‌کره‌ی راست مغز برای تفکر ، حل مسایل کار می‌کند. نیم‌کره‌ی چپ مغز  احساسات، هنر، موسیقی و خلاقیت را بر عهده دارد. در واقع، نوشتن با دست سبب می‌شود که عملکرد نیم‌کره‌ی چپ و عملکرد نیم‌کره‌ی راست مغز به طور متعادلی با هم کار کنند. یکی از مزایا و فواید نوشتن است

مزایا و فواید نوشتن-brain

نوشتن باعث یادگیری و بخاطر سپردن حافظه میشود

یکی از روش های کارامد و مهم برای یادگیری مطالب علی الخصوص بخاطر سپردن آنها نوشتن است . در واقع نوشتن یک تمرین و ورزش بسیار عالی برای مغز است و به ما کمک میکند تا مطالب – مفاهیم را دقیق تر متوجه بشویم .  با نوشتن حتی بصورت مکرر مطلب و درس مورد نظرمان را به حافظه مان انتقال میدهیم و یادگیریمان افزایش پیدا میکند . تا آنجا که دکتر کلودیا آگوئر میگوید : وقتی با قلم می‌نویسیم، قفل خلاقیت‌های ذهنی باز می‌شود. تحقیقات اخیر علوم اعصاب نشان می‌دهد نوشتن با قلم تاثیر بسیاری در یادگیری بهتر و بهبود حافظه دارد.

 مزایا و فواید نوشتن - یادگیری

نوشتن جلوی بیماری آلزایمر را میگیرد

نوشتن یکی از راه های سلامت مفز است در واقغ مغز انسان با مرور زمان و انجام کارهای معموا و روزمره – استفاده دایم از موبایل و لچتاپ برای نوشتن و یاد گیری – استفاده از ماشین حساب ها و … قدرت تفکر و انسجام قوی آنرا از بین میبرد و باعث میشود حتی برای شمردن کوچکترین ارقام و یا بخاطر سپردن اعداد کوتاه نیز برایمان سخت میشود تا آنجا که به بیماری الزایمر دچار بشویم . لذا واقعا اگر مغز را  وادار به فعالیت و ورزش نکنیم فاعدتا از بین میرود . نوشتن یکی از روش ها و ورزش های بسیار مهم برای مغز است . باعث میشود مغز دوباره شروع به فعالیت  یا به اصطلاح ورزش کند . بطوری که باید حداقل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه برای نوشتن زمان بگذارید.

 نوشتن جلوی بیماری آلزایمر را میگیرد-نوشتارلند

برچسب‌ها:

neveshtarland

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

راهنمای خرید از نوشتارلند

دانلود اپلیکیشن نوشتارلند

دانلود اپلیکیشن نوشتارلند - گوگل پلی

دانلود اپلیکیشن نوشتارلند-گوگل پلی

دانلود اپلیکیشن نوشتارلند - دنیا اپ

۰۲۱۸۸۹۷۸۳۰۵
با ما در تماس باشید

فروشگاه اینترنتی نوشتارلند، مرکز خرید انواع دفتر های مشق ، دفترهای زبان، دفترهای نقاشی ، دفترهای نت، دفترهای خوشنویسی ، دفترهای شطرنجی، دفترهای یادداشت ،کاغذ کلاسور ، دفترهای حسابداری ، لیبل  و ... میباشد که تمامی دفترها دارای طراحی های منحصربفرد و خاص با جدیدترین متدهای اروپا برای تمامی سنین میباشد . برای اولین بار میتوانید در سایت نوشتارلند سفارش دفتر خود را با تمام جزئیات مربوطه مانند تعداد برگ مورد نظر - نوع رنگ خط مورد نظر - فاصله خطوط دفاتر از هم براحتی خرید و دریافت کنید .
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم نوشتارلند می باشد.
Copyright © 2020 Neveshtarland